П`ятниця, 26.04.2024, 19:54
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Вільчанський ліцей"

Меню сайту
Категорії розділу
суботник [3]
прибирання території школи
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 123
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія школи

            Моя рідна школа на Слобожанщині

Свою  історію  Вільчанська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів Вовчанського району  Харківської області  розпочала з 1 грудня 1992 року, коли  було видано  перші накази про призначення  директора  та  завгоспа школи.  З цього  дня  закипіла напружена  робота  по комплектації  школи меблями, обладнанням  та  посібниками.

         Велику  допомогу  працівникам  школи  надавали  батьки  та й самі  учні, які  по переїзді на нове  місце проживання  навчалися  у Вовчанській  загальноосвітній школі ім.С.М.Кірова.

         Згодом,  вже до закінчення 1992 року  було укомплектовано  три початкові  класи, що  дало  можливість дітям  початкових класів  ( 26 учнів ) з 11 січня 1993 року  сісти за парти в  новій  школі. Класоводами на той час працювали Ковтун Г.К., Ковтун Т.М. та Белявська Т.О.

         В приміщенні школи працювала  початкова школа, а будівельники завершували оздоблювальні  роботи,  при школі було відкрито  поштове відділення  та комбінат  комунальних послуг.  Це накладало  на адміністрацію  школи  особливі  зобов'язання, тому, що школа  стала центром громадського і соціально-культурного життя селища.

         В школі щоп'ятниці  працювала  спільна комісія управління капітального будівництва Харківської обласної держадміністрації та управління у справах захисту населення, що постраждало  внаслідок Чорнобильської катастрофи (Коздерко Валерій Олександрович), де вирішувалися питання добудови та благоустрою селища. З метою оперативного вирішення багатьох проблем, засідання таких комісій дуже часто проводив заступник голови Харківської обласної держадміністрації Мкртчян Юрік Степанович.

 

         25 травня вже  40 учнів початкових класів  закінчили навчальний рік у новій школі.  А з 1 червня 25 учнів школи поїхали на оздоровлення  до оздоровчого табору "Гвоздика" Люботинського району.

         Протягом літнього періоду    1993 року  продовжувалась робота по благоустрою території школи та підготовка  школи до нового навчального року.  Велику  допомогу у благоустрої  школи надали робітники  Китайської Народної Республіки. Близько 60 робітників КНР працювали  по благоустрою  території школи.

         Чудові клумби та квітучий сад завжди радують око кожного жителя селища.

 

         В липні 1993 року у школі відбулась зустріч голови Харківської обласної держадміністрації  Масельського Олександра Степановича із начальниками управлінь та керівниками місцевих органів влади, де вирішувались питання  добудови і здачі першочергових об'єктів у селищі.

         І нарешті  1 вересня 1993 року  школа розпочала своє повноцінне функціонування, за парти сіли  131 учень  (10 комплектів класів).

         Велику допомогу в дообладнанні школи  надавали Головне управління освіти Харківської облдержадміністрації                    (начальник Сидоренко Олександр Леонідович), управління у справах захисту населення,   що постраждало  внаслідок Чорнобильської катастрофи (начальник Коздерко Валерій Олександрович)

Так у травні 1995 року управління освіти виділило для  школи   комп'ютерний клас "Поиск" (10 машин).

         Напередодні дня чорнобильської трагедії в 1996 році  в селищі  перебував  перший віце-прем'єр міністр України  Дурдинець В.В., внаслідок  чого для школи було виділено понад 2 млн. гривень в для доукомплектування кабінетів школи.

         Напередодні дня чорнобильської трагедії  стали  традиційними  зустрічі керівників  обласних та районних ланок із жителями селища, на яких постійно вирішувались злободенні  питання селища та його жителів.

 

         6 травня 1998 року на базі  школи було проведено Міжнародний конкурс "Вчитель року 1998 " за участю команд вчителів Білгородської та Липецької областей Російської Федерації та Харківської і Полтавської областей України. У роботі  конкурсу приймали участь заступник  міністра освіти України  Тименко В.О., начальники управлінь і департаментів освіти, ректори педагогічних ВУЗів цих областей.

         25 червня 1998 року на випускному  вечорі  були присутні  голова Харківської обласної держадміністрації Дьомін Олег Олексійович, начальник управління освіти ХОДА  Сидоренко О.Л., його заступники та  ректори Харківських вищих навчальних закладів, саме тих, куди вирішили вступати наші випускники, народний депутат  Верховної Ради України – Гавриш  Степан Богданович.  Саме в цей час була започаткована добра  традиція співробітництва школи із тими ВУЗами  міста Харкова , куди планували вступати наші випускники. Так до 2004 року наші випускники мали можливість поза конкурсом  вступати до вищих навчальних закладів міста Харкова.  Велику  допомогу в цих питаннях постійно надавала тоді заступник начальника і начальник ГУОН пізніше  заступник голови ХОДА – Бєлова Людмила Олександрівна.

         Починаючи із 1999 року за рахунок вищих навчальних закладів  в школі вдалося  замінити  комп'ютери на більш сучасні  ( 2,3 та 4 покоління).

         В грудні 2000 року за сприяння заступника Голови Верховної Ради України Гавриша Степана Богдановича  посольство Китайської Народної Республіки  подарувало  для школи сучасний комп'ютерний клас (12+1).

 

         Вже стало доброю традицією на всі загальношкільні свята запрошувати гостей, всіх жителів селища.

         Продовжуються і примножуються  традиції  Вільчанської  середньої  школи, що залишилася  добрим спогадом  на Київщині.   Адже переважна більшість педагогічного колективу  школи – це переселенці  із зони  аварії Чорнобильської АЕС. 

Тому  дуже  актуальними  є питання  формування у наших  учнів  історичного минулого селища, діти мають знати коріння і витоки  свого селища,  коріння роду своїх  батьків.

         Починаючи із 1994 року  11 клас   закінчили  293 дитини. З них продовжили навчання у ВУЗах  – 267 дітей ( 91%) , у ПТУ – 26 дітей ( 8%) .

         За бажаннями дітей та батьків школа продовжує співпробітництво  з багатьма  вищими навчальними закладами   області .

Учні школи  є постійними призерами районних  предметних  олімпіад, а окремі – приймають участь у обласних  олімпіадах,  двоє  з них стали призерами  обласних олімпіад з української  мови і літератури та трудового навчання (Доманчук Оксана – українська мова та література і Радченко Тетяна – трудове навчання).

Широкого поширення серед  випускників  та старшокласників  стала  набувати  форма  дистанційного навчання  на базі  вищих  навчальних  закладів.

Старшокласники школи  мають  можливість  через  мережу Internet брати  участь у різного роду конкурсах та олімпіадах, а саме: Web-олімпіадах,  в Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру", конкурсі з інформатики "Бобер", конкурсі з історії "Лелека", в конкурсі з української мови і літератури  "Соняшник" та ін.

В позаурочний час учні можуть займатися у гуртках із кожного навчального предмету.  На сьогодні в школі працює 14 гуртків та спортивних секцій, до роботи в яких задіяно   165 учнів.

         На базі школи працює Вільчанська дитяча юнацька спортивна школа та філіал Вовчанської музичної школи по класу гітари,  акордеону        та фортепіано. В школі приділяється значна увага розвитку фізичної культури і спорту, підвищенню рухового режиму учнів..  Шкільна команда з волейболу та футболу  неодноразово була  призером районних спортивних змагань з волейболу  і   футболу, двічі ставала призером конкурсу з футболу "1000 команд"

         У селищі школа  стала центром  культурного життя. Для жителів селища, для ветеранів, для молоді  систематично проводяться тематичні вечори, вечори відпочинку, зустрічі.

З успіхом на сцені завжди виступає шкільний вокальний ансамбль "Нотка", та вокальний ансамбль вчителів. Для молодших школярів  працює ляльковий театр.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Корисні посилання